Kadın Dayanışması

Photo from Pinterest
Bizim ülkemizde insanlar birbirlerine bakmayı sever. Toplumca bakarız; dikkat çekene, farklı olana, güzel olana, çirkin olana.  Özellikle kadınlar yapar bunu bırakın erkeklerin kadınları süzmesini en fena en acımasız bakışlar bir kadından diğerine gider. İsterseniz Nişantaşında gezin isterseniz Bayrampaşa'da.  Avrupa ülkelerinde bu tarz tablolara rastlamak pek mümkün değil .Medeniyetin ölçütüdür bir nevi toplumdaki insanların birbirini süzmesi.

Gelelim asıl konuya, kadınlar acımazsızca birbirlerini süzerken ve eleştirirken hamileyken dikkatimi çeken bir şeyden bahsetmek istiyorum. Kadın dayanışması!
Evet yanlış okumadınız "Kadın Dayanışması" hamileliğim de aldığım iltifatlar, özel ilgi ve muamelenin hemen hemen bir çoğu kadınlardan hatta tanımadığım kadınlardan geldi. Koca göbeğimi gördüğü halde üzerime üzerime yürüyüp yol vermek zorunda kaldığım ülkemin  kaba saba erkekleriyle çok karşılaştım.(eğitimli eğitimsiz kriter değil ) Evet bir gerçek var ki erkekler hamilelikten bir şey anlamıyor. Evet bizdeki o hormon kokteyl'inin binde birini yaşatacak bir hormonları yok. Babalık hormonu  olmalıymış bence! 
Normalde kadınlar öcü gibi gösterilir. İş hayatında evlenmemiş kadın yöneticilerin evli ve çocuklu kadın çalışanlara karşı zulmü şehir efsanesi gibi dolaşır.( Cümlemizin böyle insanlarla karşılaşmamasını temenni ediyorum). Yani kadınların bu denli öcü olduğu/gösterildiği bir toplumda, ne diyeyim bu tersine durum  ve ilgiyi görmek mutlu etti beni. ..

Şimdi ofiste bir araya gelmiş fiskos yapan anneleri çok iyi anlıyorum. Aynı dili konuşmanın vermiş olduğu bir dayanışma, haz onlarınkisi. 

Aslında düşünüyorum da bizim toplumumuzda kadın dayanışmasının çok daha fazla olması gerekiyor... Aslında birbirimize haksızlık ediyoruz belki zaman zaman. Oysaki çok ortak noktalarımız var. Sadece duyarlı ve anlayışlı olmak yerine uzak kalmayı tercih ediyoruz.


Leo & Grunge


grunge style, streetstyle,fashion blogger, leopard shawl,jacket,army boots,fashion,black, green,outfits,trendydolap.blogspot
Jacket / Ceket: Urban Outfitters        Leopard Shawl / Leopar şal: İpekyol        Boots: All Saints   


Geçen sene bu zamanlar İspanya'dayken çekilmiş bir fotoğraf. Bloga koymamıştım. Şimdilerin tobişkoluğunda moral olsun bana...
 Asker postallarını geçen sene mağazalarda bulmak zor iken Saint Lauren'in ve Chanel'in grunge kış koleksiyonu sayesinde şuan bir çok fast fashion markasının koleksiyonunda görmek mümkün.
 Diğer yandan leopar deseni oldukça feminen ve femme fatale olarak değerlendirebilecek bir desen. . Ultra feminen giyinimlerde kullanılan leoparın o vamp görüntüsüne tahammül edemiyorum. Sanırım sadece aksesuar da seviyorum bu deseni ve özellikle maskulen tarzda parçalarda kombinlenmişse.

Arkamdaki manzarayı yani Girona'yı okadar çok beğendim ki evimin baş köşesine tablo haline getirdim. Evimde seyahatlerimi hatırlatan detaylar görmeyi seviyorum.
 Girona yazımı merak edenler için detaylar gezi blogumda...

iyi haftasonları

  This photo was taken last year during my Spain holiday. I forgot it to publish so this time is the best for do it when considering my pregnancy situation right now :)
   Last year  It was really hard to find these army boots. Now it's able to see most of the fast fashion stores. Thanks Saint Lauren and Chanel for applied grunge style into their fall collections!
 On the other hand leopard  is one of the most feminine and femme fatale texture in the fashion world for sure. However I really hate look so feminine leopard outfits! Oh it's so vamp! I prefer leopard in masculine style, more simple.

Have a nice weekend!