Using Every Piece of Opportunity

Mekan: Aşşk Kafe, günlerden  Salı, saat: 08.00.Yurtdışındaki üst düzey yöneticilerin gelmesine ramak var. Bendeniz 2-3 kare alıp post yapma derdinde. Neyse ki bu halimi gören veya fotoğraflayan çalışma arkadaşlarım da ya benim gibi blogger ya da sıkı bir blog takipçisi. Kısacası derdimden anlayan insanlar.

Neyse, bu üzerimdeki pantolonu  blogta 2. kez yayınlıyorum. İlkini Paris gezimdeki posta görmüştünüz.Tık tık Bu postta bu pantolonu kalın kazakla kombin yaparak daha kışlık bir formatta soktum. Kazakların beline dolanan kemer görünümü seviyorum çünkü tek başına kazak giymek beni pek mutlu etmiyor eğer ki  bu bir Isabel Marant kazağı değil ise :)
Buarada bugün benim doğum günümmmm :)

LocationAşşk Cafe, Day is Tuesday, Hour: 08.00am, very close to foreign senior managers come for breakfast meeting.   I concerned to take a few pose for my blog. Lucky me! My colleagues are  also either a blogger like me or a strick blog follower.So that's not a wierd situation for us :)

 AnywayI'm publishing this pant twice with this post. I wore it  before in my Paris trip 
click to see.
I like the trend of belt worn over sweaters because I really don't feel well when I wear  sweater alone and that sweater is not Isabel Marant of course :)
Btw, Today is my birthday! o la laa :)Blogger's Base Second Hand Sales!


Size stil danışmanlığı kursundan Tulin Kermen’nin Blogger’s Base'deki 2. El satışlarından bahsediyordum en son orada kalmıştık. Blogger’s Base, café-mağaza konseptinde ve yeri ise Tünel’de. Ayda bir ikinci el satışlar düzenliyorlar. Moda editörleri,bloggerlar ve kısacası modayla ilgilenen bir çok kişi burada alıcı veya satıcı konumunda oluyor.  Kısa bir sure önce ikinci el blogumu(friendlycases) açarak bu ikinci el satış olayına daha sempati duymaya başladım ve bir ilki gerçekleştirerek kendime ikinci el bir elbise satın aldım J Elbisenin Emilio Pucci benzer desenleri beni bende aldı diyebilirim. Son fotoda görebilirsiniz. Hadi yaz gelsin J Bu arada elbiseyi çok çok iyi bir fiyata aldım, çok mutluyum J Bundan sonra bu satışların sıkı takipçisiyim!

Last Sunday I went to my Personal Stylist teacher, Tulin’s second hand sales in  Blogger’s Base. Basically this place is a café-store and she is the one of the owner. They organize a second hand sale per month and many of the fashion editors, designers and people who are interested  in fashion attend here either as a seller or buyer. Actually  I was not  a vintage or second hand lover since at that time but I broke the chains!  I bought a dress with unbelievable price and I loved its retro Emilio Pucci-like pattern.(last photo)From now on I'm a strict follower of the second hand products!
Birthday Gift


Ocak ayını seviyorum çünkü ayın en son günü benim doğum günüm... Ne yapacağım konusunda hala bir fikrim yok. Ama hediyeleri kapmaya başladım! Eşimin sürprizi  Marc Jacobs çanta!Hem model olarak hem renk olarak bir çok kombinle kullanabileceğim rahat kullanışlı bir çanta :)

I love January because 31st of January is my birthday! I still have no idea about what I'm going to do in that day but I received my first gift from my  husband, Marc Jacobs hobo bag! I love it!! It's easy to combine with every kind of  outfits!

Steps


Bugün stil danışmanlığından hocam olan Tülin Kermen'nin ortaklığını yaptığı Blogger's Base'deki 2. el ürün satışına gittim. Öncesinde Karaköy'ün dik merdivenleri havanında güzel olmasıyla çekim yaptık.Umarım beğenirsiniz. Satış detaylarıyla ilgili ayrıca bir post çıkacağım, yakındır.
Herkese iyi haftalar :)

Today weather was perfect and finally I did the expected shooting. I also visited my personal styling teacher's, Tulin, second hand sales in her own store. I'll give you the detail about sales soon but now enjoy this post :)
Wish you a good week!
I'm a Beginner Sushi Chef!
 Benim perişan roll'ler :)

My Miserable rolls :)

Bu da çiğ balıklı versiyonu.

This is the raw fish version


Benden daha başarılı olanlar yok değil :)

Other Trainees were better than me :)


Ve beginner seviyede bir sushi aşçısıyım  hahah :)

And I'm a beginner level sushi chef!


Geçtiğimiz hafta sonu programım oldukça yoğundu. IMA'da stil danışmanlığı kursuna başladım. Detaylar için ayrıca bir post yapacağım. Bir diğer etkinlik ise sushi kursuydu.
Daha önceden sushi delisi olduğumdan bahsetmiştim. Hızımı alamadım kursuna da gittim. Ama  o kadar kolay değilmiş. Salatalık kesmek bile bir tarz! Evde belki yaparım  ümidiyle gittim kurstan "sushico'da  hazır roll'leri mideye indiririm daha iyi " kanaatine vardım :)

Last weekend I was so busy with the  courses. I started Personal Stylist course in Istanbul Fashion Academy (IMA). I'll give you detail  about course later on.
Other course was sushi ! As you may remember that I mentioned you how sushi  lover I'm.So I thought that I should take a course. But nothing is easy  like appear! I failed :) My rolls were looking  like a miserable:) I decided to keep eating in restaurants :)

A Pair Of Goodie!

Uzun zamandır aradığım siyah topuklu ayakkabıyı Vetrina'da Ash markasında buldum.
Mutluyummm :)

Finally I found black platform shoes in Ash!
I'm soo happy :)MyBestFriends Design House

MyBestFriends’i bilmeyen yoktur aramızda. Moda Tutkusu blogunun yazarları Ayşegül ve Yasemin. Bu kızlar IMA’da moda eğitimi aldıktan sonra bu işe baş koyuyorlar ve MybestFriends’i kuruyorlar. Şuan tasarımları hem ünlülerin üzerinde hem de limango’da görüyoruz. Modaya karşı ilgisi olan birisi olarak bu tür hikayeleri çok severim...

Kızların daveti üzerine geçtiğimiz Cumartesi Mybestfriends’in tasarım evi açılışındaydık Editorist blogunun yazarı arkadaşım Esra'yla birlikte. Kızlarla sohbet edip tasarımları tek tek inceleme fırsatımız oldu. Dayanamayıp alışverişte yaptık çünkü tasarımlar gerçekten titiz çalışmanın örnekleriydi. Dokuları, kumaşları özenle seçilmişti. Mybestfriends’in tasarımlarında en beğendiğim yanı minimalist ama elegant bir femineni yansıtıyor olmaları.

Kızlara başarılar diliyorum…

A few weeks ago, I attended to openning of "MyBestFriends" Design House. Actually these two girls are blogger, ( here is their blog : ModaTutkusu)Their story is; They met in fashion school in Istanbul and created their own brand "Mybestfriends". Now we see their designs in Turkish celebrities and famous online shopping sites. I always love such fashionable stories. I love these girls design, minimalist touches and elegant style. I couldn't stop myself to buy something so last photo is my lovely purchase!First Outfit Of New Year

Bu kış kalın hırkalara fena sardım.Ayrıca bu zamana kadar Twist markası pek ilgi alanıma girmezdi ama bu sezon çok şey beğendim ve indirime girer girmez koşa koşa gittim aldım :)
Bu hafta Zara grup indirime giriyor kızlar kafanızda belirleyin alacaklarınızı. Bu hafta ayrıca benim için yogun olacak çünkü hsonu yogun bir kurs prog beni bekliyor, çok heyecanlıyım :)
Ayrıntılar haftaya :)
Herkese İyi haftalar..

This season I have a cardigan obsession. I coudn't stop myself to buy wool cardigans it's warming me up all winter :) This week is busy for me because I'm going to attend a few new course so I'm so excited.New beginnings :) I'll tell you detail soon.
Wish you a good week...