Kimsin Sen, Bayan Coppola?

Babası The God Father filminin yönetmeni, annesi Amerikalı bir artist, kuzeni ise hepimizin tanıdığı Nicolas Cage. Amerikalı ünlü yönetmen, yapımcı ve oyuncu Sofia Coppola'nın adını çok duyuyoruz moda sektöründe.Elizabeth Taylor'ın sınıf arkadaşıymış hissini veren retro ismine  tezat  Coppola, 1971 doğumlu. Peki ya 1991 yılında en kötü yardımcı artist unvanını almasına rağmen nasıl oluyorda moda sektörünün ilham perisi, çantaların isim kaynağı oluyor?

Artistliğin kendisine göre olmadığını anladıktan sonra yönetmenliğe soyunur ve "Lost in Translation"  filmi senaryo dalında Golden Globe Award'ı kapar.Kirsten Dunst'ın oynadığı "Ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin" sözleriyle bilinen ve büyük olasılıkla söylediğine bin pişman olan Marie Antoinette'in filmini çeker ki bu film benim için hala izlenecekler listesindedir.Sonrasında Miss Dior Cherry'nin  kampanya videosu onun elinden çıkar . Marc jacobs'ın parfümüne reklam yüzü olur.Kısacası  iş hayatında modayla ilgili ilintili bir çok iş yapar. Ama bir yandan da tasarımcıların ilham kaynağı olur. Örneğin Marc Jacobs kendisi için " Genç, tatlı ve güzel, hayalini kurabileceğim bir kızın somut örneği ". İşte bunun bariz adı da  "ilham"dır.LV'nin çantalarına isim vermesinin somut örneğidir.

Sanatsever bir ailenin içerisinde yetişmenin de etkisiyle Coppola'nın beğenilen bir stili var.Onu Tomboy tarzıyla görürken bir anda babydoll modeli cici bir elbisenin içerisinde görebiliriz.Stilli Alexa Chung ile benzer.

Coppola, Paris'te yaşıyor. Küçük bir dedikodu:  Red Hot Chilly Peppers'ın solisti Antony'le birlikteliği olmuş ancak  şuan  3 çocuğunun babası Phoenix grubunun solistiyle evli. Buradan sunu anlıyorum ki bu rock dünyasının kendisi de sevgililileri de bir numaralı ilham kaynağı moda dünyasına.Ve  şimdi daha iyi anlıyorum neden cesaretin altını çizdiklerini...Who Are You Mrs. Coppola?

We have  started to hear Coppolo's name in fashion sector very often.The question is who's that girl?  Here is her backround; She is the a daughter of  a director father ( film, The God Father) & artist mother and also she is the cousin of Nicolas Cage. She made backround appearances in seven of her father's films but critically she received the award of "Worst New Star" . How can she inspire the fashion world while she's receiving that kind of an award?

After her failure in acting carreer she decided to focus  being a director and  she succeed. Her movie "Lost in Transaction" won the Oscar ( screenplay ). She also directed the video of Miss Dior Chérie which was shot in France.

 She was also pointed out by Marc Jacobs as his muse. He said ""She is young and sweet and beautiful, the epitome of this girl I fantasize of" . She was also the face of Marc Jacobs fragrance . Lately LV gave her name to the its bag collection.

 But there's no doubt that this famous Hollywood offspring, and regular on Vogue's Best-Dressed List, is all grown up.Coppola sports a tomboy's jeans and designer sweaters; off, she wears girlish clothes that perfectly suit her gamine-like frame—baby-doll dresses, ballerina flats.

Coppola lives in Paris. Small gossip,Coppola dated with Anthony Kiedis. Now she's married  having  3 kids from  lead singer of the French rock band  Phoenix
3 yorum :

 1. bu bayana bayiliyorum ya! resmen moda ikonu, asalet örnegi...
  xxx,
  Betül
  Ballad of Seasons

  YanıtlaSil
 2. Ben cok begeniyorum bu hatunun stilini, secimlerini. Canta postumdan sonra bu postu gormek cok hos bir karsilasma oldu.

  YanıtlaSil