Yaşasın Paraben-Free Yaşam!


The Body Shop'ın yeni ürünü Alüminyum ve paraben free olan antiperspirantları


Yıllardır vazgeçilmezim, Vichy'nin birçok ürünü paraben free olması ile meşhur.L' Occitane'danın da paraben free ürünleri bulunuyor.
L' Occitane'nın organik koleksiyonu bulunuyor.
La Roche Posay'de paraben konusunda hassas bir marka

Sizde benim gibi parabenler ve alüminyum konusunda hassas mısın bilmiyorum ama tüm cilt ürünlerinde bu hassasiyeti gösteremesemde göz çevresi , koltuk altı roll on veya antiperspirant gibi ürünlerde çok dikkat ediyorum.Parabenler ürünün uzun süre dayanıklı olmasını sağlarken bir çok araştırmaya göre kansere neden oldu söyleniyor. Alüminyum ise, antiperspirant ürünlerde terlemeyi önleyen madde olarak ter bezlerini tıkayıp toksinlerin vücuttan atılamamasına sebep olduğuna dair araştırmalar var.Ben bunu öğrendiğim zamandan bu yana vichy'nin koltuk altı stick ürününü kullanıyorum .Ürün çok başarılı kokusuz parabensiz ve alüminyumsuz. Bunu anlamak için ürünün içeriğine bakmanız yeterli.Şu sıralarda göz altı kremi araştırıyorum çok güvendiğim bir markanın içinde de paraben görünce üzüldüm doğrusu.Bu dönemlerde kanseri tetikleyen birçok çevre faktörü içersinde kendimizi korumamız zor olsada kendimizce önlem alsak fena olmaz sanki!

3 yorum :

 1. merhaba,
  paraben'siz gözaltı kremi bulabildin mi? (:
  dimethicone, sodyum loreth sulfate (sls), peg, titanium dioxide gibi şeyler de çok zararlı, bunları içermeyen ürünlere bakarken blog'una denk geldim (: bildiklerin varsa onlardan da bahseder misin? teşekkürler (:

  YanıtlaSil
 2. Selam Fatos,

  ne yazıkki parabensiz gözaltı kremi bulamadım ve termal su içeren biotherm aldım. Aslında bir yakınım parabensiz ürünler firmalarında bir pazarlama şekli olduğunu söyledi o da işin ayrı boyutu doğrusu... Bu konuda duş jeline kadar parabensiz kullanan vichy. Ama onun ürünleri etkili bulmuyorum. Geriye 100% organik ürünler harici bir şey kalmıyor sanırım... Yakın zamanda Herbal Life'ın kremlerini deneyeceğim onunla ilgili yazarım...

  YanıtlaSil
 3. merhaba

  la praire markasında gözaltı kremlerinde paraben yok açıldıktan sonra 1 sene içinde bitirmek lazım.

  YanıtlaSil